Estate Planning Expert
 

ACTUEEL
22-04-2025 - Onduidelijkheid over de wettelijke verhoging van art. 4:13 lid 4 BW? Niet bij het eerste overlijden maar wel bij het tweede? (FTV 2025/11)
22-04-2025 - Hof Den Bosch 9 april 2025, ECLI:NL:GHSHE:2025:990

Bescherming tegen de schulden van de nalatenschap door gebruik te maken van een bij uiterste wilsbeschikking opgerichte stichting (WPNR 2016/7098)

LinkedIn
11-04-2016 | Categorie: Literatuur

Mr. T.F.H. Reijnen

In dit artikel staat de vraag centraal of het mogelijk is door het ‘tussenschuiven’ van een bij uiterste wilsbeschikking opgerichte stichting de nabestaanden te beschermen tegen schulden van de nalatenschap en van de mogelijkheid de nalatenschap te beschermen tegen schuldeisers van de nabestaanden. Volgens de auteur is dat inderdaad het geval: de bij uiterste wilsbeschikking opgerichte stichting vormt naar zijn mening een uitstekend hulpmiddel bij de bescherming van het vermogen van de werkelijke erfgenamen tegen de schuldeisers van de nalatenschap. Ook kan zo een werkelijke schuldeiser worden beschermd tegen zijn eigen schuldeisers.

Naar literatuur overzicht


Naar boven

Wilt u beter adviseren over estate planning?
Meld u dan vandaag nog aan voor de meerdaagse opleiding Estate Planning Specialist

Uitgebreide Modellen Levenstestamenten
Completer dan ieder ander model, inclusief toelichting voor de levenstestateur

Kent u onze Estate Planning Tools al?
De meest geavanceerde reken- en datatoepassingen op de Nederlandse markt

Gebruiksvriendelijke Modellen Testamenten
Altijd up-to-date en inclusief een uitgebreide en heldere toelichting voor de testateur

Uniek in de markt: Aangifte Erfbelasting
Om op snelle, efficiënte en veilige wijze digitaal aangifte erfbelasting te kunnen doen

Twitter Linkedin