Specialist Bedrijfsoverdracht
Door de wijzigingen in de Wet IB 2001 (doorschuiven AB-claim beperkt tot ondernemingsvermogen) en de Successiewet (BOR) is binnen het vakgebied een behoefte ontstaan aan een diepgaande opleiding op het onderdeel bedrijfsoverdracht. En dan met name op het gebied van schenken en vererven, binnen de familiesfeer dus. In het notariaat zijn de eerste 'BOR-testamenten' al gepasseerd en veel belastingadviseurs analyseren en (her)beoordelen in het verleden uitgebrachte adviezen en voorgestelde ondernemingsstructuren op basis van de gewijzigde wetgeving. Zoals estate planning primair gericht is op de particuliere markt, is bedrijfsoverdracht primair gericht op de zakelijk markt, met voor iedere markt zijn eigen specialisten. Fiscalisten, estate planners, private bankers, DGA-specialisten, MKB-adviseurs, allemaal voldoen zij aan een (groot) deel van de behoefte van de vermogende DGA, zowel zakelijk als privé. De combinatie van deze kennis vindt u op het gebied van de bedrijfsoverdracht aan het kind-opvolger tijdens leven (schenking) of bij overlijden (vererving/testament). In de praktijk blijkt er behoefte aan estate planning voor de ondernemer! De opleiding Specialist Bedrijfsoverdracht voldoet aan deze behoefte.
De basis van een goede bedrijfsoverdracht ligt in het civiele recht, in het bijzonder in het huwelijksvermogensrecht, het testamentaire erfrecht en het ondernemingsrecht. Fiscaal wordt hierop aangesloten met (ingewikkelde) bepalingen in de Wet IB 2001, de Wet Vpb 1969 en de Successiewet, maar ook de specifieke aspecten van de overdrachtsbelasting blijven niet onbesproken. De opleiding Specialist Bedrijfsoverdracht is geschikt voor iedereen die meer van de civiele en fiscale aspecten van bedrijfsoverdracht binnen de familiesfeer wil weten en deze kennis wil toepassen in adviessituaties. U leert niet alleen de ins en outs van de materie aan de hand van voorafgaand aan de bijeenkomsten te bestuderen lesmateriaal en het uitwerken van een huiswerkopgave, maar ook hoe u deze kennis moet toepassen in concrete situaties aan de hand van een praktijkcasus en software. De deelnemers aan de opleiding komen uit verschillende disciplines, zoals het notariaat, de belastingadvieswereld en het bankwezen. Door deze mix van deelnemers ontstaan interessante discussies, waarbij de verschillende invalshoeken tot verhelderende inzichten kunnen leiden.
De cursusdagen beginnen om 14:30 uur en eindigen om 20:30 uur, volgens onderstaand schema:
|
14:30 - 16:00 uur |
Presentatie onderwerpen van de dag |
|
16:00 - 16:15 uur |
Korte pauze |
|
16:15 - 17:45 uur |
Vervolg presentatie onderwerpen van de dag |
|
17:45 - 18:30 uur |
Pauze met snack |
|
18:30 - 19:30 uur |
Casus in subgroepen (analyse en discussie) |
|
19:30 - 20:30 uur |
Nabespreken casus |
Het programma ziet er als volgt uit:
|
Dag 1: |
Bedrijfsopvolging in de Successiewet |
|
Docent: |
Mr. Cees Baard
Directeur van Estate Planning Expert en Estate Planning College |
|
Datum: |
Donderdag 8 maart 2012 (traject 2) |
|
Onderwerpen: |
-
bedrijfsopvolgingsregeling in de Successiewet (BOR)
-
berekening ondernemingsvrijstelling in diverse situaties
-
overeenkomsten en verschillen Wet IB 2001 en Successiewet
-
ter beschikking gestelde en buitenvennootschappelijke panden
-
besluit van 4 april 2011, nr. BLKB2011/68M
|
|
Dag 2: |
Relatievermogens- en (testamentair) erfrecht m.b.t. de overgang en overdracht van ondernemingen |
|
Docenten: |
Prof. mr. Fons Stollenwerck
Hoogleraar estate planning aan de Vrije Universiteit Amsterdam, raadsheer bij het Gerechtshof 's-Gravenhage en lid van de Wetenschappelijk Adviesraad van de EPN
en
mr. Cees Baard
Directeur van Estate Planning Expert en Estate Planning College |
|
Datum: |
Donderdag 22 maart 2012 (traject 2) Letop: gewijzigde datum!! |
|
Onderwerpen: |
-
huwelijksvermogens- en erfrecht in relatie tot ondernemingsvermogen
-
legaat ondernemingsvermogen en ab-aandelen
-
ondernemingstestament
-
BOR-testament
|
|
Dag 3: |
Ondernemings- en kapitaalbeschermingsrecht |
|
Docent: |
Mr. Arnaud Wilod Versprille
Notaris bij Olenz Notarissen
|
|
Datum: |
Donderdag 19 april 2012 (traject 2) |
|
Onderwerpen: |
-
ondernemingsrecht
-
kapitaalbeschermingsrecht
|
|
Dag 4: |
Bedrijfsopvolging in box 1 van de inkomstenbelasting (IB-onderneming, incl. specifieke VOF-problematieken) |
|
Docent: |
Drs. Yvonne Tigelaar-Klootwijk
Wetenschappelijk medewerker aan de Erasmus Universiteit Rotterdam en belastingadviseur bij Scientia Fiscalis |
|
Datum: |
Donderdag 10 mei 2012 (traject 2) |
|
Onderwerpen: |
-
overdracht IB-onderneming bij leven en overlijden
-
schenkings-, verervings- en andere faciliteiten m.b.t. de IB-onderneming
-
overdrachtsbelasting
|
|
Dag 5: |
Bedrijfsopvolging in de overdrachts- en de vennootschapsbelasting |
|
Docent: |
Drs. Mark Robben
Wetenschappelijk medewerker aan de Erasmus Universiteit Rotterdam en belastingadviseur bij Robben Fiscalisten |
|
Datum: |
Donderdag 31 mei 2012 (traject 2) |
|
Onderwerpen: |
-
fusie en splitsing in de overdrachtsbelasting
-
fusie en splitsing in de vennootschapsbelasting
-
ondernemings- versus beleggingsvermogen
|
|
Dag 6: |
Bedrijfsopvolging in box 2 van de inkomstenbelasting (AB-aandelen) |
|
Docent: |
Mr. Rudolf Janssen
Estate planner bij Deloitte |
|
Datum: |
Donderdag 21 juni 2012 (traject 2) |
|
Onderwerpen: |
-
schenkings-, verervings- en andere faciliteiten m.b.t. AB-aandelen
-
totstandkoming holdingstructuren
-
fusie en splitsing in de inkomstenbelasting
-
besluit van 23 november 2006, nr. CPP2006/2674M
|
Locatie
Hotel De Bilderberg
Utrechtseweg 261
6862 AK Oosterbeek
Tel: 026-3396333
Website: www.bilderberg.nl
PE-punten
KNB: 30
EPN: 30
FFP: 30 (BEL: 17, RE: 13)
RB: 30
Prijs
De prijs voor deelname aan de zesdaagse opleiding Specialist Bedrijfsoverdracht bedraagt € 2.650,00 excl. btw. De studieboeken 'Compendium Estate Planning' en 'Bedrijfsopvolging voor de IB-ondernemer en DGA sinds 2010', het overige opleidingsmateriaal en het warme tussendoortje zijn bij de prijs inbegrepen.
Informatie
Voor meer informatie over de opleiding Specialist Bedrijfsoverdracht kunt u contact opnemen met mr. Cees Baard:
Tel: 026-3708699
E-mail: baard@estateplanningexpert.nl
Aanmelden